Р РОЗМИТНЕННЯ АВТО ЗІ США ТА ЄВРОПИ
Під час військового стану в Україні прийнятий Закон про 0 розмитнення автомобілів для фізичних осіб
Розмитнення за 0% на час воєнного стану: як це працюватиме?
Парламент ухвалив закон, який тимчасово, на період дії воєнного стану, скасовує усі митні платежі заплатити прийдеться лише за постановку на облік в сервісному центрі МВС. Розказуємо, як це працюватиме на практиці.
-
Чи дійсно 0?
Так, дійсно нуль. Повний нуль на мито, акциз і ПДВ. Саме так прописано в законі.
-
На скільки часу нові умови?
До закінчення воєнного стану. Проте, на думку експертів Інституту досліджень авторинку, до старої системи розмитнення ми уже не повернемось. Повного нуля не буде, проте лібералізація — точно. Це вимога часу. Хоча, це все ж наше припущення.
-
Це лише для автомобілів на потреби для ЗСУ?
Ні, для всіх. Умови ввезення авто для потреб ЗСУ спростили ще раніше, набір документів мінімальний, а процедури максимально спрощена. Йдеться саме про розмитнення автомобілів для особистого використання. Обмежень щодо використання машини після розмитнення немає.
-
Точно для всіх?
Так. Але повністю платежі скасовуються для фізичних осіб. Тобто, розмитнення «на фірму» не потрібне.
-
Чи змусять заплатити потім "по повній"?
Ні, зворотної сили закон не має. Це не відтермінування платежів, а скасування. Обов’язку щось доплачувати немає.
-
Чи є якісь обмеження?
Станом на сьогодні, діє обмеження щодо екологічних стандартів — не нижче «Євро-2» на легковики та не нижче «Євро-5» для вантажівок та автобусів.
-
Чи треба сертифікат відповідності?
Так, цей документ потрібен.
-
Що ще потрібно платити?
Збір до пенсійного фонду в розмірі від 3% до 5% від ринкової вартості автомобіля, перед першою реєстрацією. А також оплатити вартість свідоцтва про реєстрацію та номерних знаків.
-
Для чого таке рішення?
За попередніми оцінками експертів, через бойові дії в Україні безповоротно втрачено близько 500 тисяч авто. Ще близько 300 тисяч покинуло території України. Загалом близько мільйона машин вибуло з активної частини автопарку. Купівельна спроможність українців знизилась, а вітчизняні автовиробники в Україні відсутні. Закон дасть можливість українцям, котрі втратили авто, але його потребують, купити його за кордоном.
-
Чи подешевшають автомобілі в Україні?
Так. Але не всі моделі й не різко. Процес буде відбуватися поступово. Різкого обвалу не буде. Поступово стара частина автопарку замінюватиметься новішою.
-
А як же втрати бюджету?
Це питання було актуальним раніше. Сьогодні питання полягає в тому, як вижити в умовах війни, та відновити економічну активність. Як виявилося, часто автомобілі — це можливість вижити та заробити на життя. Податки необхідно стягувати із прибутків, а не підняттям «шлагбаума» на кордоні.
-
Які ще переваги закону?
Зниження корупції на митниці. Більше не буде за що давати та вимагати хабарі, адже митна вартість ні на що не впливатиме. А також відсутність потреби в інших «послугах», типу виготовлення фіктивних договорів купівлі-продажу та інших послугах різноманітних "рішал".
-
То вже можна везти автомобіль?
Станом на 7 квітня 2022 року, законопроєкт № 7190 ухвалено Парламентом та підписана Президентом Законвступив в силу.екаємо.
Практичну інструкцію з розмитнення автомобілів по новому закону опублікуємо одразу після оформлення першої «безмитної» автівки.